İslam’da Büyü Yapmanın Hükmü Nedir? Büyü ve Sihir Nedir? Büyü Var mı? Büyüden Korunmanın Yolları ve Büyü Temizleme yapan gerçek medyumlar hakkında merak edilen tüm başlıkları bu yazı dizimizde sizler için kaleme aldık.

Büyü ve Sihir Lügatta üstü örtülü gizli olan şeydir. Burada ki manası ise, bir şeyi veya olayı hakikatinden farklı şeye dönüştürmeye çalışması, tesir, yönlendirme, aldatma ve ya zanna düşürme aracıdır.

1. İslamda Büyü Yapmak ve Büyücülük

Büyü ilmi İslam dininde Harut ve Marut isimli iki melek tarafından çok eski bir kavme sınanmaları için gönderilen ve o kavme öğretilmiş bir ilimdir. Ancak, o kavim bunu kötü amaçla kullanmışlar ve imtihanda yenilmişlerdir.

“–Biz imtihan için gönderildik, öğrettiğimiz şeyler fitneye müsaittir ve suiistimal edildiğinde insanı küfre götürür. Sakın bunlarla sihir yaparak küfre girme!” diye tavsiyede bulunurlardı. İnsanlardan ve cinlerden olan şeytanlar ise, böyle hayır telkin edip nasihatte bulunmak bir tarafa, meleklerin öğrettiği hakikatlerle insanlara sihir yapmasını öğretiyorlardı.

Kuranı Kerimde kısaca bahsedilen bu kıssa şu şekilde anlatılır:

Onlar, Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların uydurup söylediklerine uydular. Gerçek şu ki Süleyman kâfir olmadı, fakat şeytanlar kâfir oldular; çünkü insanlara sihri, Bâbil’de iki meleğe, Hârût’la Mârût’a indirileni öğretiyorlardı. Hâlbuki bu iki melek, “Biz ancak imtihan vasıtasıyız; sakın küfre sapma!” demedikçe hiç kimseye bilgi vermezlerdi. Fakat onlar bu iki melekten, karı ile koca arasını açacak şeyleri öğreniyorlardı. Oysa Allah’ın izni olmadıkça onunla hiç kimseye zarar veremezlerdi. Yine de kendilerine fayda sağlayanı değil zarar vereni öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu (sihri) satın alan kimsenin âhiretten nasibi olmadığını çok iyi biliyorlardı. Karşılığında kendilerini sattıkları şey ne kötüdür, bir bilselerdi! Bakara – 102

Harut ve Marut büyü öğreten iki melek
Harut ve Marut Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Harut ve Marut Kıssası yalnızca İslam dininde değil, İslam öncesi kaynaklarda da yer almaktadır. Bu kaynaklar başta Zerdüştlük, Hinduizm, Yahudi kaynakları ve Hristiyan kaynaklarında da bahsedilmekedir.


Bir Youtube Kanalında Ele Alan Kıssa ile İlgili Videoyu Burada Sizlerle Paylaşmayı Uygun Bulduk Dilerseniz İzleyebilirsiniz.


Gıyaplarında ve gaflet ânlarında insanları tesir altına alarak büyük zararlara uğrattığı için büyü ve sihir son derece veballi ve cezası büyük olan bir günah olarak kabul görmüştür. Onunla ancak Allah’tan korkmayan ve inancı zayıf kimseler meşgul olur.

“–Biz imtihan için gönderildik, öğrettiğimiz şeyler fitneye müsaittir ve suiistimal edildiğinde insanı küfre götürür. Sakın bunlarla sihir yaparak küfre girme!” diye tavsiyede bulunurlardı. İnsanlardan ve cinlerden olan şeytanlar ise, böyle hayır telkin edip nasihatte bulunmak bir tarafa, meleklerin öğrettiği hakikatlerle insanlara sihir yapmasını öğretiyorlardı.

Büyünün Her Türlüsü Haramdır. En Çok Bilinen ve Toplum Arasında Yapılan Büyü Çeşitleri

  1. Papaz Büyüsü
  2. Sabun Büyüsü
  3. Bağlama Büyüsü
  4. Aşk Büyüsü
  5. Kaşık Büyüsü
  6. 41 Büyüsü
  7. Kan Büyüleri

Bu ve buna benzer bir çok haram kılınmış ve Allah katında, yapanın ve yaptıranın lanetlendiği büyüler bu şekildedir.

Hem dünya hem de ahiretini bu sebeplerle hiçe sayan kişiler için şunuda belirtmek istiyoruz: Eğer büyü yaptırdığınız kişi bu konuda ehil değilse mutlaka size farklı bir kötülük olarak geri döner. Bu kötülük sizin hayatınızı ciddi yönde olumsuz etkiler ve hayatınızdaki gidişatınız da ciddi anlamda darmadağın olur.

3. Büyü ve Sihir Nasıl Bozulur?

Gerçek Medyumlar, işin ehli hocalar tarafından büyülerin bozulması doğrudur. Büyünün çeşitine göre bakım sonrası bu süreç değişebilir. Her medyum ya da metafizik uzmanı ve ya Hocalar her büyüyü bozabilir diye bir durum olmayabilir. Ancak, eğer büyü olduğunu düşünüyorsanız, hayatınız sürekli problemli ise ve ya içiniz sürekli sıkılıyorsa, işin ehli kişilere baktırmanızda bir mahsur yoktur. Tekrar belirtmek istiyoruz ki, lütfen ama lütfen bu işin ehli kişilere başvurun.

4. Büyü Temizleyen Gerçek Medyum Hocalar

Real Medyum sitemizde bu işin ehil hocalarını sizlerle paylaşacağız ve sadece referanslı kişilere yer vereceğiz.


Son Söz Olarak

Büyü ve büyünün her türlüsü İslam dininde ve hatta tüm semavi dinlerde haramdır. Yapmak ve yaptırmak büyük günahlar arasında sayıldığı gibi, yapan ve yaptıranın iki dünyasıda zelil olur. Hayatında asla bereket olmaz. Beden ve ruhunda mevcut olan şirinlik kaybolur ve İnsanlar büyü yapan ve yaptıran kişilere karşı hep öfkeli itici ve şeytani bir görünüşlü görünür.